Nurettin Kazankaya

Noktanın Hareketi

1 saat 53 dakika

800₺

EĞİTİMİ SATIN AL

Bu eğitim paketinde, geçmişten günümüze kadar olan sanat akımlarına genel bir bakış kazanacağız. Daha sonrasında ise kendi çizimlerim ve bu çizimlerde kullandığım malzemeleri tanıtacağım. Şimdiden iyi seyirler dilerim, buyurun, sizi bekliyoruz.

Ders 1 - Sanat Tarihinde nokta ve Çizgi 1
Ders 2 - Sanat Tarihinde Nokta ve Çizgi 2
Ders 3 - İlk Çağdan Rönesansa
Ders 4 - Ressamların eskiz defterleri
Ders 5 - Eskizden kompozizyona geçiş
Ders 6 - Uygulamalı Kompozisyon

Eğitmenin Notu

Sanatın gerçekliği, sanatçının yaşamında aldığı derslerle gelişir.

Nurettin Kazankaya

1976 yılında Ardahan’da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim- İş Öğretmenliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Nedret Sekban Atölyesinden 2005 yılında “Feyhaman Duran ve Avni Lifij’in resminde Peyzaj” konulu tezini vererek mezun oldu. 2004-2007 yılları arasında TUYAP Sanat Fuarı-KARŞI Sanat Çalışmaları, Kargaşa 5, Kargaşa 7, Nazım Kültür Vakfı “Barış Derneği”, Ümraniye Belediyesi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Bozfest, 2. İstanbul Çevre Kısa Film Festivali ve çeşitli karma sergilere katıldı.

Ümraniye Belediyesi Tantavi Resim Yarışmasında 2.lik ödülü aldı.

2016 Yılında Terakki Vakfı Işık Sanat Galerisi’nde, İstanbul Oyuncak Müzesinden ilham alarak 36 sanatçının da el yazıları ile desteklediği, “Yüzündeki Çocuk” kişisel resim sergisini açtı. 2019 yılında İmoga baskı müzesinde çocuk izleri sergisi.

2019 yılının sonunda Enka okullarında sergi açtı. 2022 yılında Art Contact-İstanbul Kadina şiddet konulu sergisini açtı. Wacom firmasıyla dijital sanat üzerine çalışmalar yapmakta olan sanatçı ayni zamanda Hahnemühle firmasıylada çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Kıyıda dergisinde 3 yıldan buyana yazarlık ve çizerlik yapmaktadır. ODTÜ. ENKA. FENERBAHÇE koleji. ADIGÜZEL okullarında dijital sanat üzerine seminerler verdi.çeşitli resim yarışmalarına jüri olarak katıldı.

Eserleri yurt içi ve yurt dışında çeşitli koleksiyonlarda( İmoga Baskı müzesinde)bulunan sanatçının çalışmalarının bir bölümü de İstanbul Oyuncak Müzesinde sergilenmektedir.

Sanatçı çalışmalarını Kadıköy’deki atölyesinde sürdürmektedir.

Eğitmenin Tüm Eğitimleri

Noktanın Hareketi

Nurettin Kazankaya 1 saat 53 dakika ~ 800₺ ~